Czy możliwe jest bezinwazyjne usunięcie tłuszczu z brzucha? Rozwiązaniem jest lipoliza brzucha!

Miejscowe otłuszczenie brzucha to problem, z którym walczy wielu osób. Chociaż prawdą jest, że zmiana nawyków i prowadzenie zdrowego stylu życia jest zawsze najważniejszym krokiem do pozbycia się miejscowego tłuszczu z brzucha, czasami to nie wystarcza i potrzebny jest dodatkowy impuls. Doskonałym impulsem jest zabieg bezinwazyjnej lipolizy brzucha.

Dlaczego na brzuchu pojawia się trudny do zwalczenia tłuszcz?

Na początek warto wyjaśnić to, czym tak naprawdę jest tłuszcz i jak powstaje. Często uważa się go za coś negatywnego, ale należy rozróżnić niezbędny tłuszcz a tłuszcz magazynowy, których zawartość procentowa w organizmie będzie się różnić w zależności od wieku i płci.

Miejscowy tłuszcz na brzuchu definiuje się jako złogi lub nagromadzenia komórek tłuszczowych lub adipocytów, powodując w konsekwencji miejscowy wzrost objętości i utratę figury zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Oprócz brzucha, miejscowe nagromadzenie tłuszczu zwykle dotyka takich obszarów jak: boki (boczki), zewnętrzne części kolan i ud, biodra i plecy.

Likwidacja miejscowej tkanki tłuszczowej to jedna z największych niewiadomych dla osób, które chcą wyglądać lepiej, gdy patrzą w lustro. Wiele osób zakłada, że to tylko kwestia diety i ćwiczeń. Rzeczywistość pokazuje jednak, że w organizmie odkłada się tłuszcz, który jest dość trudny do usunięcia bez dodatkowych bodźców. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna opracowała lipolityki, czyli substancje, które potrafią hydrolizować złogi tłuszczowe. 

Na czym polega lipoliza brzucha? 

Najnowszym osiągnięciem w radzeniu sobie  z nagromadzonym tłuszczem, szczególnie w uporczywych obszarach takich jak brzuch, jest wstrzykiwanie w te miejsca substancji o działaniu lipolitycznym. Jest to szybki i bezbolesny zabieg, który redukuje nagromadzony tłuszcz i hamuje tworzenie się nowych złogów.

Techniki oparte na redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą preparatów do wstrzykiwania po raz pierwszy pojawiły się w literaturze medycznej w 2001 roku, kiedy brazylijska dermatolog Patricia Rittes odkryła tę metodę. Obecnie jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, którego ogromną zaletą jest minimalna inwazyjność. Jest to wstrzyknięcie do tkanki podskórnej biokompatybilnego roztworu wskazanego do leczenia miejscowego tłuszczu, głównie w jamie brzusznej, plecach, biodrach, udach, ramionach i podwójnym podbródku.

Lipoliza brzucha polega na infiltracji substancji homeopatycznych, które aktywują krążenie krwi i limfy, pomagając wyeliminować toksyny. Składniki lipolityków rozpuszczają złogi tłuszczu, które są następnie naturalnie eliminowane przez organizm poprzez układ limfatyczny i mocz. Jest to zatem metoda całkowicie bezpieczna.

Warto pamiętać że, jedną z głównych przyczyn otyłości jest nadmierna synteza lipidów w stosunku do procesów ich trawienia. W takim przypadku nadmiar tłuszczu pozostaje w organizmie i gromadzi się w podskórnej tkance tłuszczowej między włóknami mięśniowymi i ścianami naczyń krwionośnych.

Dlatego możliwa jest lipoliza, czyli proces, który powoduje rozszczepienie cząsteczki triglicerolu (substancji, która tworzy adipocyt, czyli komórkę tłuszczową) na trzy cząsteczki kwasu tłuszczowego i cząsteczkę glicerolu. Rozszczepienie to następuje za pomocą zastrzyków, które po wejściu do tkanki tłuszczowej powodują uwolnienie tłuszczu z adipocytów.