Jak odstresować swoje życie dzięki łatwym zmianom stylu życia

zestresowana dziewczyna

Stres to ogromny problem dla wielu osób. Może powodować bezsenność, przyrost masy ciała i inne problemy zdrowotne. Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc sobie w radzeniu sobie ze stresem i przywrócić swoje życie na właściwe tory. 

#1 – Dużo snu 

Ważne jest, aby każdej nocy spać wystarczająco dużo, aby następnego dnia poczuć się odświeżonym i pełnym energii. Staraj się kłaść spać o tej samej porze każdego wieczoru i budzić się o tej samej porze każdego ranka. Jeśli masz problemy ze snem, spróbuj czytać przed snem lub medytować w łóżku przed pójściem spać (oto kilka wskazówek, jak to zrobić). 

#2 – Ćwicz codziennie 

Ćwiczenia uwalniają endorfiny, które sprawiają, że czujemy się dobrze ze sobą, a także pomaga nam lepiej spać w nocy. Nie musisz ćwiczyć godzinami, aby uwolnić endorfiny, nawet szybki spacer po bloku może wystarczyć. Przyspiesz swoje tętno, ćwicząc z szybką piosenką lub playlistą odtwarzaną w tle.  

#3 – Odpowiednia dieta 

Dieta musi zawierać witaminę D, witaminy z grupy B oraz magnez i potas. Te wszystkie substancje są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania psychiki i odporności na sytuacje stresogenne. 

Najlepsze sposoby na relaks i odnowę po długim dniu 

Aby uniknąć stresu i napięcia, ludzie często sięgają po zajęcia, które pomagają im się zrelaksować i odmłodzić. Ale jakie są najlepsze sposoby na relaks i regenerację po długim dniu? 

Innym sposobem na relaks jest kąpiel lub prysznic o zapachu, który lubisz. Nie tylko dobrze czuje się na skórze, ale także uwalnia endorfiny, które sprawiają, że czujesz się zrelaksowany. Jeśli szukasz czegoś tańszego niż świece lub kule do kąpieli, spróbuj użyć olejków eterycznych do stworzenia własnego zapachu. Rozprosz się, używając telefonu lub Kindle do czytania. Jest to pomocne, jeśli czujesz się niespokojny i trudno ci się odprężyć lub zrelaksować. Możesz także spróbować zagrać w grę na telefonie, która odciąga Twój umysł od stresujących myśli podczas ich wypełniania i sprawia, że są mniej intensywne. Ćwicz pozytywne myśli. Kiedy czujesz się zestresowany, powtarzaj wzmacniające stwierdzenia, takie jak „Jestem w pokoju”, „Jestem w stanie to zrealizować” lub „Dam radę”. Utrzymuj te myśli w swoim umyśle, gdy wykonujesz zadanie. 

Jak radzić sobie ze stresem — wskazówki, jak zmienić perspektywę sytuacji stresowych 

Stres jest naturalną częścią życia. Dla niektórych ludzi stres może być dobrą rzeczą, ponieważ zmusza ich do cięższej pracy i lepszych wyników. Ale dla innych stres może być przytłaczającą i wyniszczającą siłą, która przejmuje ich życie. 

Aby właściwie sobie z nim radzić, ważne jest, aby znać różnicę między dobrym a złym stresem. Dobry stres motywuje, a zły stres osłabia. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy powinieneś zrobić sobie przerwę od stresującej sytuacji, aby zmniejszyć jej negatywne skutki. 

Jak więc radzisz sobie ze stresującymi sytuacjami? Istnieje wiele sposobów na zmianę swojego spojrzenia na te sytuacje, aby nie wydawały się one tak zniechęcające lub trudne jak wcześniej: Spróbuj się odwrócić. Wyjdź z sytuacji lub z dala od tego, co wywołuje Twój stres. Rozpraszanie się telefonem lub wiadomością tekstową może na razie pomóc Ci skupić się na czymś innym. Poświęć trochę czasu na przeanalizowanie tego, co się dla Ciebie dzieje i zastanów się, co może powodować Twój stres. Czy jest coś, co wydarzyło się ostatnio, co wywołuje ten stres? Czy ten stres zawsze jest częścią twojego życia? Zastanów się, co możesz zrobić, aby lepiej radzić sobie z tymi uczuciami lub sytuacjami. Poświęć trochę czasu, aby ocenić, czy są jakieś zmiany, które możesz wprowadzić, które pomogłyby ci zmniejszyć poziom stresu w twoim życiu.