Jak założyć konto bankowe.

Założenie konta osobistego lub firmowego nie jest skomplikowanym procesem.

Niewątpliwie jedną z podstawowych rzeczy, które ułatwiają życie jest założenie konta bankowego. Trzymanie pieniędzy w przysłowiowej „skarpecie” nie jest opłacalne. A przede wszystkim może utrudniać nam korzystanie z różnorodnych usług, form rozrywki lub codzienne zakupy. Możliwe jest korzystanie z szybkich płatności Blikiem. Często rozliczenia między kontrahentami są również w formie przelewów.

Coraz więcej firm decyduje się na transakcje bezgotówkowe. Posiadając konto bankowe jesteśmy bardziej niezależni oraz mniej narażeni, że nie będziemy mieli przy sobie tyle gotówki, jeśli nadarzy się super okazja na kupno czegoś co akurat potrzebujemy. Możemy zlecić przelew na nasz rachunek bankowy środków zewnętrznych jak wynagrodzenie, świadczenia czy środki od osób prywatnych.

Funkcja konta bankowego oraz jego wybór.

Przy wyborze konkretnego banku oferującego konta musimy się zastanowić, czego oczekujemy w ramach tej usługi. Może wystarczy tylko podstawowa usługa, która ma na celu trzymanie gotówki na koncie. Jeśli jednak mamy zwiększone wymagania co do funkcji konta bankowego a niewielką wiedzę na ich temat, możemy przejrzeć ranking kont bankowych. Zakładając konto firmowe, ranking będzie bardzo pomocny w zestawieniu potrzebnych informacji w jednym miejscu.

Założenie konta.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na założenie konta bankowego, przejrzeliśmy ranking kont bankowych to mamy ogólny pogląd na różne możliwości oferowane przez banki. Teraz wystarczy wybrać formę zakładania konta. Mamy do dyspozycji takie opcje jak:

  • wizyta w placówce stacjonarnej
  • przez telefon
  • on-line poprzez stronę internetową

Nie każdy bank oferuje wszystkie możliwości założenia konta. Jednak w  każdej z tych sytuacji powinniśmy posiadać przy sobie dowód tożsamości, dzięki któremu pracownik będzie mógł nas zidentyfikować. Poproszeni zostaniemy o podanie swoich danych jak imię, nazwisko, PESEL, datę i miejsce urodzenia, numer dowodu osobistego, dane kontaktowe.

Na podstawie naszych danych zostanie wygenerowana umowa. W placówce stacjonarnej będziemy musieli ją podpisać.

Jeśli zakładamy konto on-line, umowa zostanie nam dostarczona przez kuriera lub przesłana na podany przez nas adres e-mail. Coraz więcej banków oferuje ten drugi rodzaj przedstawienia umowy przyczyniając się w ten sposób do dbania o środowisko naturalne. Niektóre banki oferują weryfikację poprzez zrobienie przelewu aktywującego z posiadanego konta na swoje dane w innym banku.

Zazwyczaj nasze konto jest gotowe do korzystania w ciągu kilku godzin od podpisania umowy.

W taki oto prosty sposób stajemy się szczęśliwymi posiadaczami konta bankowego.