modlitwa

Kompleksowy styl życia to taki, który obejmuje wszystkie aspekty twojego życia. Nie chodzi tylko o kondycję i zdrowie, ale także o zdrowie psychiczne, rodzinę i przyjaciół, karierę, finanse i kreatywność.

Podstawowa rada

Postaw BOGA na pierwszym miejscu. Wówczas wszystko inne znajdzie się na właściwym miejscu.

Lepszy styl życia

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz pomóc sobie w budowaniu lepszego stylu życia. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w drodze do budowania takiego stylu:

1) Stwórz środowisko do osiągnięcia sukcesu, usuwając elementy rozpraszające z miejsca pracy i przestrzegając rutyny.

2) Znajdź czas dla rodziny i przyjaciół, przeznaczając czas w ciągu tygodnia, aby się z nimi zobaczyć

3) Nabierz nawyku uważności

4) Oczyść swoja przestrzeń, odśmiecając swój dom i przestrzeń biurową

5) Rób coś kreatywnego każdego dnia, na przykład pisz dziennika, narysuj coś lub ciesz się ulubionym rodzajem muzyki

6) Stwórz warunki do odniesienia sukcesu, usuwając elementy rozpraszające z miejsca pracy i przestrzegając rutyny, usuń niepotrzebne zadania z listy rzeczy do zrobienia, usuń elektronikę lub inne elementy rozpraszające uwagę, które mogą powodować odwlekanie

7) wprowadź zmiany w diecie (unikaj kofeiny, cukru, alkoholu). Pamiętaj – jedz zdrowe śniadanie każdego ranka przed rozpoczęciem dnia.

8) Twórz lub utrzymuj rutynę, które pomogą Ci ugruntować i skupić się na pracy

9) stwórz sobie „poranną rutynę”, która obejmuje modlitwę. Wprowadź też praktykę prowadzenia dziennika – poświęć trochę czasu na zapisanie tego, za co jesteś wdzięczny każdego dnia.

10) Bądź odpowiedzialny – stwórz harmonogram z członkami swojego zespołu lub współlokatorami, aby wiedzieli, co planujesz osiągnąć. Umów się na spotkanie ze swoim trenerem lub terapeutą, aby umówić się na kontrolę odpowiedzialności.

Sposoby na uzyskanie większej ilości energii

Oto sposoby na uzyskanie większej ilości energii:

1. Jedz zdrową dietę.

2. Wysypiaj się.

3. Ćwicz regularnie i rób przerwy w ciągu dnia, aby wyjść na zewnątrz lub uciąć sobie krótką drzemkę na krześle biurowym.

4. Spędzaj czas z ludźmi, z którymi lubisz spędzać czas, a także ze zwierzętami, które kochają Cię bezwarunkowo i zawsze będą szczęśliwe widząc Cię, gdy wrócisz do domu z pracy!

Sposoby na zmniejszenie stresu i niepokoju

Oto sposoby na zmniejszenie stresu i niepokoju:

1. W razie potrzeby poproś o pomoc/interwencję, na przykład od terapeuty lub przyjaciela.

2. Ćwicz głębokie oddychanie w sytuacjach stresowych.

3. Śledź swoje instynkty / wskazówki mowy ciała.

4. Praktykuj uważność, która jest powiązana z niższym poziomem stresu i niepokoju.

5. Spędź czas z ludźmi, którzy mają na ciebie pozytywny wpływ, takimi jak członkowie rodziny lub przyjaciele, którzy mają optymistyczną osobowość, która dodaje ci energii!

6. Upewnij się, że w miarę możliwości wygospodarujesz czas na odpoczynek

Przewodnik po rozwoju osobistym dla ludzi, którzy chcą dobrych zmian

Chcesz zmienić swoje życie na lepsze, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć rzeczy, które cię uszczęśliwiają. Kiedy już wiesz, co to jest, postaraj się mieć je w swoim życiu każdego dnia. Może to być dobry sen, znalezienie nowego hobby lub zdrowy trening. Niezależnie od tego, co może być dla ciebie, istnieją sposoby na włączenie tych czynności do codziennej rutyny. Możesz nie być w stanie zrobić ich wszystkich naraz, ale znalezienie sposobu na powolne wprowadzanie dobrych nawyków do swojego życia jest kluczem do sukcesu. Wyznaczaj cele dzienne, tygodniowe i miesięczne. Kiedy wyznaczasz sobie cel, masz coś, nad czym możesz pracować. Możesz również użyć listy celów jako sposobu na utrzymanie motywacji.