Na co zwrócić uwagę wybierając odzież medyczną?

Odzież medyczna to szeroka gama specjalistycznych wyrobów tekstylnych, obejmująca odzież damską i męską, odzież wierzchnią oraz odzież mającą bezpośredni kontakt ze skórą. Czym się kierować przy wyborze odzieży medycznej? Czym powinna cechować się i jak wyglądać nowoczesna odzież dla osób pracujących w służbie zdrowia?

Odzież medyczna – rodzaj materiału

Odzież medyczna to odzież specjalna, która znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach. Pielęgniarki i lekarze noszą specjalne uniformy, co jest ich obowiązkiem. Tego typu ubrania są najczęściej wykonane z mieszanki elany i bawełny, która pozwala skórze oddychać, nie odkształca się i nie uwiera, co jest dla bardzo istotne podczas długich zmian.

Jednym z najważniejszych czynników jest materiał, z którego wykonana jest odzież. Podczas pracy wykonuje się najróżniejsze zadania podczas których nich łatwo można się ubrudzić. Do tego zarówno lekarze, jak i  pielęgniarki powinny wyglądać schludnie i profesjonalnie, nawet po wielu godzinach pracy. Ubrania muszą być wybierane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają wystarczającą przepuszczalność powietrza i optymalną cyrkulację powietrza. Dzięki temu podczas badań czy zabiegów nie powinno być nikomu za gorąco.

Komfort noszenia i wytrzymałość

Spodnie medyczne, jak i bluzy czy fartuchy medyczne muszą być wygodne w codziennym użytkowaniu. Na ten aspekt duży wpływ ma materiał, z którego zostały one wyprodukowane. Ważne jest, aby strój w żaden sposób nie krępował ruchów i idealnie przylegał do ciała, aby móc swobodnie pracować. Ubrania powinny być lekkie i wygodne oraz nie rozciągać się, ani nie kurczyć podczas prania.

Odzież medyczna musi być także bardzo trwała. Bluzy lub spodnie nie mogą nagle się rozedrzeć, co uniemożliwiłoby dalszą pracę. Ubrania pracowników służby zdrowia wykonany powinny być z dbałością o każdy szczegół, wyłącznie z wyselekcjonowanych i przetestowanych materiałów.

Funkcjonalność i odpowiedni fason

Polary medyczne damskie lub męskie, a także fartuchy i inna odzież najczęściej wyposażone są w praktyczne kieszenie. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ takie kieszenie mogą przydać się i przechować wiele potrzebnych rzeczy, jak np.  stetoskop, pieczątka, długopis czy telefon komórkowy. Dobrze dobrany strój powinien posiadać jak najwięcej funkcjonalnych kieszeni ułatwiających pracę.

W przypadku lekarzy i pielęgniarek niezbędny jest odpowiedni wygląd, dlatego tak ważny jest dobór fasonu odzieży medycznej. Dodatkowo trzeba pamiętać, że każda osoba ma inną sylwetkę, a wybrana odzież musi być do niej idealnie dopasowana.  Idealnie skrojony strój medyczny sprawi, że każdy pracownik służby zdrowia będzie wyglądać profesjonalnie i modnie. W szczególności kobiety lubią czuć się dobrze w swoich ubraniach, a szeroki wybór odzieży medycznej dostępny jest na stronie https://meclo.eu/pl_PL/. Znaleźć można tam wiele modeli polarów, fartuchów, spodni czy bluz medycznych w różnych stylach, kolorach i wzorach.