Rozwód – Czy warto skorzystać z pomocy adwokata?

Z roku na rok dochodzi do coraz większej liczby rozwodów. Strony bardzo często sięgają wówczas po pomoc lub poradę prawną adwokata, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych. Dlaczego warto wynająć adwokata rozwodowego? Czy jego udział w sprawie może przyśpieszyć proces rozwodu?

Na wstępnie warto podkreślić, że rozwód jest to niezwykle trudne i wyczerpujące przeżycie, dlatego warto zaczerpnąć porady lub skorzystać z profesjonalnej pomocy ze strony osoby doświadczonej w prawie rodzinnym i sprawach rozwodowych. 

Decydując się na wynajęcie adwokata, w pierwszej kolejności należy umówić się na spotkanie, na którym niezbędne jest przedstawienie całej sytuacji związanej z rozstaniem, a także przedstawić swoje oczekiwania co do całego procesu. Adwokat po zapoznaniu się ze sprawą może zaproponować najkorzystniejsze możliwe rozwiązania w stosunku do swojego Klienta. Ponadto podpowie, w jaki sposób oraz jakie dowody należy zgromadzić, aby udowodnić winę małżonka.

Sprawy rozwodowe mogą ciągnąć się przez bardzo długi czas. Dla wielu osób jest to przeżycie wyczerpujące, niezwykle stresujące i niekomfortowe, dlatego warto skorzystać ze wsparcia adwokata, który doradzi, objaśni ewentualne nieścisłości oraz będzie naszym reprezentantem podczas całego procesu. Obecność adwokata rozwodowego w całej sprawie, może wpłynąć na szybsze wydanie orzeczenia, które będzie jednocześnie korzystne dla Klienta. 

Warto pamiętać, że rozwód niejednokrotnie wpływa na dalsze losy obu ze stron, dlatego też należy przygotować się do niego jak najlepiej. Adwokat rozwodowy podchodzi do każdej sprawy w sposób indywidualny, zapoznając się ze szczegółami, analizując je i w efekcie proponując najlepsze rozwiązanie dla swojego Klienta.

Adwokat rozwodowy i jego rola w procesie

Podczas konsultacji z adwokatem, pomoże on również w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji do dalszych działań. Przede wszystkim na wstępie należy sporządzić pozew do sądu z żądaniem rozwiązania związku małżeńskiego poprzez rozwód, a także wystosować wniosek opinii prawnych oraz dowodów.

Pomoc prawna ze strony doświadczonego adwokata rozwodowego może okazać się nieoceniona. Klienci podczas toczących się spraw rozwodowych, nie są w stanie przewidzieć ruchu swoich partnerów ani tego, w jaki sposób uchronić się przed niepożądanymi konsekwencjami takich działań. Adwokat posiadający wieloletnie doświadczenie i wiedzę w zakresie prawa rodzinnego i spraw rozwodowych, wspiera swoich Klientów, doradza i działa w ich najlepszym interesie.

Korzystając z pomocy prawnej adwokata rozwodowego, możemy również liczyć na jego reprezentację przed sądem. W przypadku, gdy wydane orzeczenie okazuje się niesprawiedliwe dla jednej ze stron, adwokat może złożyć apelację od wyroku do sądu.

Rola adwokata w procesie rozwodowym wiąże się także z ewentualnymi negocjacjami. Klienci nie zawsze są świadomi tego, jakie prawa przysługują im podczas rozwodu i z jakimi obowiązkami muszą się mierzyć. Adwokat nie tylko udzieli profesjonalnej porady prawnej, ale wystąpi także w imieniu Klienta, negocjując warunki, które będą najkorzystniejsze i jednocześnie najbardziej sprawiedliwe.

W przypadku, gdy proces rozwodowy jest bardzo skomplikowany, a małżonkowie są ze sobą na tyle skłóceni, że nie chcą mieć ze sobą nic wspólnego, adwokat może przejąć pełnomocnictwo. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, gdyż obie ze stron nie muszą wówczas pojawiać się na sprawach rozwodowych. Niewątpliwie jest to duże odciążenie psychiczne dla każdego Klienta.

Adwokat Kraków

W celu skorzystania z pomocy prawnej doświadczonego adwokata rozwodowego zapraszamy do kontaktu z adwokatem Dominikiem Marchewką z Kancelarii Adwokackiej w Krakowie oraz Olkuszu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną na stronie www.malopolskiadwokat.pl